Når væske skal flyttes i båden, skal pumpen vælges til netop den opgave. Pumpe med flange til motor pff12 er til den beskrevne anvendelse, hvor tilslutninger, kapacitet og betjening skal passe til installationen.
Sådan er produktet udført
Passer til: M 20 Perama. MD 2010 A-B-3600 r.p.m. MD 2020 A – B -3600 r.p.m.
Flyt vandet gennem den rigtige føring
Pumpens opgave og den føring, den skal arbejde gennem, hænger sammen. Indløb, udløb og eventuel løftehøjde indgår i den samlede løsning. Ved udskiftning er det nyttigt at sammenligne den eksisterende pumpetype og forbindelserne, så den nye pumpe passer til systemet og den måde, det betjenes på.
Planlæg pumpen sammen med slangerne
Placering og slangeføring påvirker, hvordan pumpen indgår i anlægget. Sørg for plads til forbindelserne og adgang til de dele, der skal kunne efterses. Elektriske og manuelle løsninger har forskellige installationskrav, så brug vejledningen for den konkrete model til at vælge og montere det øvrige udstyr.








Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.