Oppusteligt udstyr kræver en pumpe, der passer til ventilen og det foreskrevne tryk. Luftpumpe med lithium batteri, 70 til 350L/M 16 PSI til SUP er til den beskrevne oppumpning, hvor pumpe og tilslutning vælges sammen med udstyret. Spændingsangivelsen for denne udgave er DC 12V og skal sammenholdes med installationens krav.
Sådan er produktet udført
Luftpumpen kan både anvende det indbyggede lithium batteri eller 12V cigaretstik. Pumpen kan bruges til at puste f.eks. dit SUP board op eller tømme det for luft. En opladning tager ca. 7 timer. Tilbehør: luftslange 1 m / USB-kabel til ladning 5V/2Amp. Størrelse: 25,2x 17,5 x 13,3 cm.
Funktioner i brug
6 adaptere til forskellige ventiler.
Brug den rigtige ventiltilslutning
Hav udstyrets trykangivelse og ventiltype ved hånden, når du vælger pumpe og mundstykke. Pumpekapacitet og ønsket tryk er forskellige ting, så følg vejledningen for det produkt, der pustes op. Det gælder også, hvis pumpen skal bruges til flere typer udstyr.





Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.