Spring til indhold
Fysisk butik på Esbjerg Havn
Fagfolk og personlig rådgivning
EFI Esbjerg siden 1919
Efi-Esbjerg
0 Kurv

Motorbensskyller til drev

219,00 kr.

Passer til de fleste påhængsmotorer og drev.

Ikke på lager

Hurtig levering
Faglig rådgivning
Tryg og sikker betaling
Nem retur
Varenummer (SKU): 9881095 Kategori: Tags: ,

Når motoren skal serviceres, er det praktisk at have den rigtige del eller det rigtige værktøj klar. Motorbensskyller til drev er til den beskrevne serviceopgave og vælges ud fra motoren og den funktion, der skal arbejdes med.

Sådan er produktet udført

Passer til de fleste påhængsmotorer og drev.

Forbered motorens planlagte service

Et servicesæt samler de dele, der er angivet som indhold for den konkrete motoranvendelse. Det gør det muligt at forberede arbejdet samlet. Sammenhold sættets indhold med den service, der skal udføres, og motorens variant, så eventuelle øvrige dele og forbrugsmidler er klar, inden arbejdet begynder.

Gør serviceopgaven klar

Tag udgangspunkt i motorens model og servicevejledning. Se på, hvilke dele der skal adskilles, og om der skal bruges pakninger, værktøj eller andre komponenter sammen med varen. Det gør det lettere at planlægge arbejdet og få den rigtige udførelse til den konkrete motor.

Produktgruppe

Motor vedligeholdelse

Varenummer

9881095

EAN

8033137040245

Leverandørvarenummer

1531097

Variant

Motorbensskyller til drev

Udførelse og funktion

Passer til de fleste påhængsmotorer og drev

Anmeldelser

Der er endnu ikke nogle anmeldelser.

Vær den første til at anmelde “Motorbensskyller til drev”

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *